הרחקת יונים

יונים מהוות מטרד מאוד גדול לאנשים שחיים בבניינים בסביבה עירונית במיוחד כאשר מדובר בקומות גבוהות יותר, אך גם כאשר מדובר באנשים שחיים בבתים פרטיים. היונים אוהבות למצוא מקומות מסתור כמו אדן חלון או חדר כביסה חיצוני וקטן ששם הן יכולות לקנן, להטיל ביצים ולהפוך את הבית של האדם לסביבת המחייה שלהם. אף על פי שיונים הן חיות נבונות ונפלאות, הן יכולות להוות מטרד לא פשוט, במיוחד לאור העובדה שהן פוגעות בבית ובדיירי הבית מבחינת תברואתית, יוצרות פסולת שלא טובה לבריאות בני האדם וגם מהוות מטרד רעש לא קטן. מה ניתן לעשות כדי להרחיקן?

איך להרחיק יונים?

כיום יש מספר שיטות כדי להרחיק יונים, להלן כמה מהמרכזיות שבהן:

הרחקת יונים באמצעות דוקרנים

אף על פי שהרחקת יונים באמצעות דוקרנים נשמעת לא טוב, לא מדובר בעמודים שמותקנים במקומות שבהם הן מקננות אשר דוקרים אותן או מכאיבים להן, אלא בדוקרנים שלא מאפשרים ליונים לעמוד ולחיות בצורה שבה הן רגילות. חוסר הנוחות הנגרמת ליונים תרחיק אותן מסביבת מחייה זו ולכן מדובר באמצעי הרחקת יונים יעיל.

Depositphotos_190143168_original

הרחקת יונים באמצעות דחלילים

דחלילים מהווים כבר משחר ההיסטוריה אמצעי מצוין להרחקת מעופפים ומזיקים כמו יונים. למעשה, דחליל בצורת עורב למשל יכול לאיים על היונים ולגרום להם להתרחק מהמקום שבו הן התיישבו. לא תמיד הדחליל עובד אך שווה לנסות את השימוש בו, שמתגלה כיעיל פעמים רבות.

הרחקת יונים באמצעות רעש בתדר ייחודי

היונים מתקשרות על ידי שימוש בתדרי קול שלא נשמעים לבני האדם ולכן מכשיר שמפעיל רעש בתדר של היונים יכול לאיים עליהן ולהוות מטרד לא קל עבורם ובכך להרחיק אותם מהמקום שבו הם קיננו בבית הלקוח. אמצעי זה אינו מהווה מטרד לבני האדם והם לא יכולים להיות מושפעים ממנו או לשמוע אותו.

ישנה חשיבות רבה לבחור חברה מקצועית להרחקת יונים אשר גם יודעת לבצע עבודות הרחקת יונים בגובה וגם יודעת לבחור את אמצעי הרחקת היונים המתאים ביותר לסביבת המחייה שלכם וסביבת המחייה בה היונים מקננות. חברת כמו א.ב עבודה בגבהים מתמחה בהרחקת יונים גם בקומות גבוהות ויכולה לתת לכם מענה מקצועי ומהיר.

התייעץ עם המומחים שלנו